Oživení Husova náměstí získává podporu města

Projektový záměr Oživení Husova náměstí, který jsme přihlásili v rámci druhého kola výzvy komunitní výzvy Pěstuj prostor, vybrala odborná porota jako vhodný pro další podporu. V dané kategorii uspěly ještě další 4 podněty z celkových 19, komise náš záměr podpořila všemi hlasy.

Odborná porota vybírala z více než stovky podnětů na zlepšení života v Plzni, se kterými přišli sami Plzeňané. Ty nejzajímavější náměty dostanou ve spolupráci se společností Plzeň 2015 šanci na realizování. Projektový záměr Oživení Husova náměstí je jedním z nich. Autoři vítězných podnětů mohou získat grant, nebo jim společnost Plzeň 2015 pomůže nápady rozpracovat a získat pro spolupráci místní obyvatele nebo městskou správu.

Projektový záměr si můžete prohlédnout zde. Podnět rozpracovává myšlenku kulturně-vzdělávacího centra, které postupně vzniká vedle naší školy, směrem ven z budovy do jejího okolí. Hlavní myšlenkou je postupné vdechnutí života do krásného, ale nevyužívaného prostoru před budovou. Mnoho úspěchů s naším projektovým záměrem i s vlastní školou nám po vyhlášení cen osobně popřál i pan primátor Baxa.

Zprávu z vyhlašování výsledků včetně protokolu komise najdete zde.

Pokud se budete chtít k záměru připojit nebo jej jakkoli podpořit, kontaktujte nás!